KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14721007
nr 1472 1007
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Oljemålning, Landskap. Signerad. Olja på duk, 29x39, yttermått inklusive ram: 39x49 cm
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
måndag 30 maj 2022
kl 20:17:18
- Klassiska
30 maj
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman